fbpx

Kontrola dostępu – nikt się nie ukryje

Na wstępie chciałbym oddzielić kwestię udzielania dostępu (np. sposobu przekazywania kluczy) od kwestii nadzoru dostępu do nieruchomości, czyli możliwości sprawdzenia kiedy i ewentualnie kto wchodził do lokalu.

Jeżeli zatem tak zdefiniowany nadzór rozumiany jako precyzyjna rejestracja zdarzeń dostępu ma dla Ciebie istotne znaczenie, nawet jeśli posługujesz się tradycyjnymi kluczami, to być może warto zwrócić uwagę na opisane tutaj rozwiązanie…

Do jego realizacji wykorzystać można zamki inteligentne montowane na wkładce/kluczu, takie jak np. tedee GO czy PRO. Warto podkreślić, iż jedną z największych ich zalet jest praktycznie bezinwazyjny montaż bez konieczności wykonywania problematycznych przeróbek drzwi.  Cechą tych zamków, którą tutaj wykorzystujemy, jest rejestracja KAŻDEGO otwarcie i zamknięcie zamka, niezależnie czy dokonano tego przy pomocy aplikacji, gałki (od środka) czy fizycznego klucza (od zewnątrz). Do owego rejestru mamy dostęp przez internet przy pomocy aplikacji mobilnej. Wpis dla każdego zarejestrowanego zdarzenia zawiera informacje: kiedy ono nastąpiło, jakiego rodzaju jest to zdarzenie (otwarcie/zamknięcie) i w jaki sposób nastąpiło to zdarzenie (ręcznie – przy użyciu gałki/klucza/przycisku,  automatycznie lub ręcznie przez zdefiniowanego użytkownika przy pomocy aplikacji).

Dzięki temu systemowi można nie tylko zweryfikować, czy w danym okresie ktoś (i ewentualnie kto!) wchodził do mieszkania, ale można też sprawdzić czy w danym momencie zamki są zaryglowane a w razie potrzeby zdalnie je otworzyć/zamknąć aby np. udostępnić lokal do okresowego przeglądu instalacji czy usunięcia awarii!

Wszystkie wymienione powyżej funkcjonalności są dla Ciebie dostępne pomimo i niezależnie od stosowanego rozwiązania zarządzania dostępem: jeżeli korzystasz z pomocy rezydenta, który przekazuje klucze gościom, nadal możesz działać w ten sam sposób a jedyna różnica polega na tym, że od tej pory będziesz miał do tego wgląd…

… bądź możesz wykorzystać w pełni możliwości opisywanych tutaj inteligentnych zamków i przejść na całkowicie bezkluczową i zautomatyzowaną obsługę obejmującą kontrolę dostępu zarówno w zakresie przydzielania dostępu jaki i jego weryfikacjil! Doposażając instalację w specjalną klawiaturę, zyskujesz funkcjonalność tworzenia tymczasowych kodów dla gości.

Jeżeli chcesz możesz też generować gościom specjalne linki do strony przy pomocy której – bez klawiatury i aplikacji – możliwe będzie otwieranie zamków…

Podsumowując, w niniejszym wpisie chciałem zwrócić Twoją uwagę na pewne nieoczywiste cechy opisywanych zamków inteligentnych związane z możliwością weryfikacji historii dostępu oraz ogólnie zwiększeniem kontroli nad dostępem do nieruchomości.